Ezan Vakti – Namaz Vakitleri, Kıble, Zikirmatik

UygulamalarEzan Vakti – Namaz Vakitleri, Kıble, Zikirmatik

Ezan Vakti – Namaz Vakitleri, Kıble, Zikirmatik

Dünyada bulunan Milyarlarca Müslüman’ın severek kullanacağı, dini yaşantılarını daha düzenli bir hale getirmelerine yardımcı olacak, ezan vakitlerini en doğru şekilde gösterecek Ezan Vakti uygulamasıdır.


Temel özellikleri
Namaz vakti geldiği zaman gelen bildirimler ile anlık olarak öğrenebileceksiniz. Uygulamayı cihazlara kurduktan sonra hangi şehirde olduğunuzu seçmek yeterli olacak. Ekranda bir sonraki vakte ne kadar kaldığı da görülebilecek, namazları vakitleri kaçırmadan eda edebileceksiniz.
➤ Namaz sureleri eksik olan tüm Müslümanlar uygulama sayesinde istedikleri her yerden bu kısma giriş yaparak ezberleyebilecek, okunuşlarının nasıl olduğunu sesli bir şekilde dinleyebilecek.
➤ Esma’ül Hüsna kısmında Rabbimizin tüm Esmalarını anlamları ile görebilecek ve ne için faziletli olduğunu görecek katılım sağlayabileceksiniz.
➤ Kıble pusulası ile konumun neresi olduğu fark etmeden olduğunuz alana sabit koyabilecek ve kıbleyi doğru bir şekilde bulabileceksiniz. İster yolculuk esnasında olsun ister misafirlikte. Vaktin Namazını kıbleyi bilmediğiniz için kaçırmak zorunda kalmayacak ve anlık olarak öğrenebileceksiniz.
➤ Dini günler kısmı sayesinde Kandilleri, Mübarek gün ve geceleri takip edebileceksiniz. İbadet etmek isteyen tüm Müslümanlara yardımcı olacak olan uygulama dini günleri vaktinde bildirerek tüm Müslüman alemini ibadete davet eder.
 Hadisler kısmına giriş yaparak Peygamber Efendimiz ( S.A.V. ) neler söylemiş, bizlere hangi konuda neler öğütlemiş görebileceksiniz. Bizden istenen her şeyi aslında bize en kolay halleri ile gösteren bu Hadis’i Şerifler iyi bir yol gösterici olmaya devam edecek.
➤ Dini bilgiler konusunda eksikleri olan ya da o an akıllarına bir şey takılan herkes bu alana geçiş yaparak aradıkları sorunun Sahih kaynaklar doğrultusunda yanıtını bulabilecek. Böylece yanlış bilgiler ile hafızaları doldurmak yerine en gerçek bilgilere bir tık kadar uzak olacaksınız.
☆Kur’anı Kerimden ve Sünnet’i Seniyeden çıkan hükümlerin Müslüman kişinin her gün üzerine Farz olarak belirlenmiştir. 54 Farz her Müslümanın ezbere bilmesi gereken bu farzlara erişebilecek, ne için ne farzlar verilmiş öğrenebileceksiniz. Tüm farzları görebileceğiniz gibi sesli bir şekilde dinleme fırsatına sahip olabileceksiniz.
➤ Kaza takibi yapmak ve geçmiş zamandan olan Namaz borçları kapatmak isteyen herkes uygulamanın bu kısmına giriş yapabilecek. Hangi günlerde ne kadar kazanız varsa ekleyebilecek, bu namazları eda ettikçe onları işaretleyebileceksiniz. Böylece borçlarınız da bir karışıklık olmadan hepsini Rabbimize ödeme fırsatı bulacaksınız.
➤ Zikirler adeta ruhumuzun, bedenimizin hatta yer yüzünün en önemli şifa kaynağıdır. Bin bir derde deva olan bu zikirlerin ne için hangisinin eda edildiğini görebilecek, faydalı olması için ne kadar zikredilmesi gerektiğini öğrenebileceksiniz.
➤ İlahi dinle kısmında birçok ses sanatçısına ait olanları bulabilecek, ister yolculukta ister iş yerinde ister oturduğunuz yerde bu kısım sayesinde dilediğiniz gibi ruhunuzu kötülüklerden arındırmak için fırsat bulabileceksiniz.
➤ Ayarlar kısmından uygulamayı kendinize göre ayarlayabilir, bildirimlerin hangi ses ile gelmesini seçebileceğiniz gibi istediğiniz zaman bildirimleri kapatabileceksiniz.
➤ Destek kısmından aklınıza takılan her şeye anlık olarak erişim sağlayarak yardım alabileceksiniz. Böylece kolay erişimi olan uygulama sayesinde akıllara takılan birçok Fetvanın İSLAM Alemine kolay bir şekilde gelmesi sağlanacak.
Sorularınız veya önerileriniz mi var? Bizimle ezanvakti5@gmail.com adresinden iletişime geçmekten çekinmeyin.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.temelapp.ezanvakti.namazvakitleriPost comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *